Kwarcyt to zbudowany z piaskowca i mułowca kamień naturalny, który jest dosyć popularny przy dekorowaniu wnętrz. Wszystko to za sprawą faktu, iż kwarcyt pozwala stworzyć efekt kryształowej powierzchni, która prezentuje się wprost niesamowicie.

Kwarcyt to również ciekawa alternatywa dl marmuru, który jest bardziej miękki i nie nadaje się do stosowania w każdym miejscu. Kwarcyt można natomiast śmiało umieszczać na powierzchniach, które mają służyć jako robocze, ponieważ jest to materiał  cechujący się wysoką twardością i odpornością na zarysowania.

Bardzo dobrze sprawdza się jako blat kuchenny, ale również dobrze prezentuje się jako dekoracja wnętrza. Okładziny ścienne z kwarcytu można w łatwy sposób wykonać i zamontować, a efekt będzie wprost niesamowity.

Charakterystyka kwarcytu

kwarcyt kamien naturalnyKwarcyt jest kamieniem o bardzo zbitej strukturze, przez co odporny jest on na zniszczenia oraz na plamy. Dzięki temu, że jest materiałem o małej wchłanialności, można go umieszczać w pomieszczeniach takich jak łazienka, ponieważ wilgoć nie powinna mu zaszkodzić. Jako iż jest to materiał odporny na wiele czynników zewnętrznych, to jest on również dużo łatwiejszy w utrzymaniu.

W przeciwieństwie do mamrumu, pielęgnacja kwarcytu jest łatwa i nie powinna stanowić problemów. Warto również wspomnieć o niesamowitych wzorach, jakie kształtują się na kwarcycie. Są one naprawdę imponujące, dlatego śmiało, można powiedzieć, że ten kamień może konkurować pod względem piękności z marmurem.

Zastosowanie kwarcytu

Kwarcyt jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu. Bardzo dobrze gromadzi i przewodzi ciepło, dlatego śmiało, można z niego wykonywać obudowy kominków. Temperatura nie jest mu straszna, a kominek obłożony tym kamieniem będzie wyglądał imponująco. Kamień ten dobrze nadaje się do wykonywania z niego posadzek oraz chodników.

Jest bowiem na tyle wytrzymały, że chodzenie po nim, nie będzie go bardzo niszczyć. Kwarcyt nadaje się tak naprawdę do każdego wnętrza. Idealnie sprawdza się w łazienkach w formie okładzin prysznicowych lub w formie blatów. Oczywiście również świetnie sprawni się w salonie, sypialni czy kuchni.