Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów drzwi antywłamaniowych. Który typ jest dla Ciebie odpowiedni? Celem tego artykułu jest przedstawienie krótkiego przeglądu różnych typów drzwi antywłamaniowych i ich zalet, tak abyś mógł podjąć świadomą decyzję przy zakupie drzwi.

DRZWI ANTYWŁAMANIOWE POZNAŃ – TYPY DRZWI DOSTĘPNE NA RYNKU

Dziś na rynku dostępne są różne rodzaje drzwi antywłamaniowych, z których każde ma swoje zalety i wady. Drzwi antywłamaniowe występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, od prostych drzwi na zawiasach po elektronicznie sterowane drzwi automatyczne.

Najpopularniejszymi rodzajami drzwi antywłamaniowych są drzwi na zawiasach i drzwi przesuwne. Drzwi antywłamaniowe na zawiasach obsługiwane są za pomocą prostego zawiasu, który można otworzyć od wewnątrz lub od zewnątrz. Przesuwne drzwi antywłamaniowe obsługiwane są za pomocą przesuwnej szyny, którą można przesuwać, aby umożliwić dostęp do wnętrza lub na zewnątrz drzwi.

Inne popularne typy drzwi antywłamaniowych obejmują drzwi panelowe, które są dużymi przesuwanymi drzwiami z ekranem bezpieczeństwa z przodu; szklane drzwi przesuwne, które są dużymi drzwiami przesuwnymi z ekranem bezpieczeństwa zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz; i chowane drzwi antywłamaniowe, które są dużymi drzwiami na zawiasach z ekranem bezpieczeństwa po jednej stronie.

KTÓRE DRZWI BĘDĄ NAJLEPSZE?

Przy ustalaniu, które drzwi antywłamaniowe są odpowiednie dla Twoich potrzeb, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim zdecyduj, jaki rodzaj zabezpieczenia chcesz zapewnić drzwiom. Potrzebujesz prostych drzwi na zawiasach, aby zapewnić podstawowe bezpieczeństwo, czy szukasz drzwi przesuwnych z automatycznym zamkiem, które można obsługiwać od zewnątrz?

Jeśli szukasz drzwi antywłamaniowych, które można obsługiwać od wewnątrz, możesz rozważyć drzwi panelowe lub przesuwne szklane drzwi z ekranem bezpieczeństwa. Jeśli potrzebujesz drzwi antywłamaniowych, które zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i umożliwiają dostęp na zewnątrz, możesz rozważyć chowane drzwi antywłamaniowe. Kolejnym ważnym pytaniem, które należy zadać, jest to, jak zamierzasz korzystać z drzwi. Czy potrzebujesz dostępu tylko do wnętrza pokoju, czy potrzebujesz dostępu zarówno do środka, jak i na zewnątrz pomieszczenia?

Jeśli potrzebujesz tylko dostępu do wnętrza pokoju, proste drzwi na zawiasach sprawdzą się dobrze. Jeśli potrzebujesz zarówno dostępu do wnętrza, jak i na zewnątrz pomieszczenia, możesz rozważyć drzwi przesuwne z automatycznym zamkiem lub chowane drzwi antywłamaniowe. Wielkość pomieszczenia, rodzaj drzwi i wymagania bezpieczeństwa drzwi będą odgrywać rolę w podejmowaniu decyzji, które drzwi antywłamaniowe są odpowiednie dla Twoich potrzeb.