Wystawianie dokumentów sprzedaży jest bardzo istotne. Wszystkie firmy powinny stosować się do obowiązujących przepisów prawnych i zaopatrzyć się w program do pisania faktur VAT, paragonów sprzedaży, rachunków czy innych dokumentów magazynowych rejestrujących sprzedaż. Takie programy mogą mieć jeszcze inne przydatne funkcje. Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy program?

Program do wystawiania faktur – Jakie funkcje będą najbardziej potrzebne?

Co prawda większość przedsiębiorców wybiera program do wystawiania faktury VAT, aby po prostu ułatwić sobie zarządzanie dokumentami sprzedaży i powiązanymi z nimi dokumentami magazynowymi. Jednak ważne jest, aby taki program pozwalał na ewidencję wielu dokumentów i sam na podstawie wprowadzonych danych je wystawiał. Dobrze jest też, jeśli pozwala nam modyfikować dokumenty do swoich potrzeb np. nadawać im numerację kontynuując według naszego sposobu numeracji.

Bardzo istotna zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców lub początkujących księgowych jest też intuicyjna obsługa takiego programu. Wystawianie specjalistycznych dokumentów czy rozliczeń z ZUS i US, może być skomplikowane. Dlatego też sam program do fakturowania, powinien nam dać możliwość łatwego zebrania danych i wystawiania dokumentu kilkoma kliknięciami. A co jeśli się pomylimy? Tutaj przyda nam się funkcja korekty np. faktury, dzięki której wprowadzimy poprawne dane. Każdy program powinien dawać nam również możliwość pobierania dokumentów w różnych formatach.

Jak nauczyć się obsługi programu do faktur?

Obecnie tworzony program do wystawiania faktury VAT (czytaj więcej) jest z założenia prosty w obsłudze. Coraz więcej osób zaczynając przygodę w biznesie, postanawia samodzielnie wystawiać dokumenty firmowe, w tym dokumenty dotyczące sprzedaży. Również profesjonalne księgowe, które od lat zajmują się prowadzeniem dokumentacji nie mają czasu na obsługę skomplikowanych programów.

Muszą być one jasne i przejrzyste. Sam program będzie nam podpowiadał kolejne kroki lub mając wprowadzone dane, automatycznie wygeneruje konkretny dokument. A do tego aktualizacja pobierana jest automatycznie, więc program do faktur zawsze będzie działał zgodnie z obecnymi wymaganiami i standardami pracy.