Otulacz dla noworodka nie jest tożsamy z rożkiem lub śpiworkiem. Kupujemy go w pierwszych dniach i miesiącach życia dziecka, by mogło ono czerpać zadowolenie z ciepłego i przyjemnego w dotyku produktu. Przede wszystkim pomoże on każdemu maluchowi spokojnie spać, gdyż stwarza idealne warunki do snu. Poza tym dostarcza ciepła, którego tak bardzo brakuje oseskowi po opuszczeniu matczynego brzucha. Co ważne, produkt ten minimalizuje kolki, co dla każdej troskliwej mamy jest niezmiernie istotne.

Jaki otulacz dla noworodka?

Otulacz dla noworodka ma wielorakie zastosowanie. Może służyć do spania w kołysce, łóżeczku lub koszu Mojżesza. Poza tym można nim opatulić dziecko podczas spaceru w gondolce, a także podczas jazdy samochodem. Gdy wybieramy produkt tego typu, warto zwrócić uwagę na modele, które w przeciwieństwie do tradycyjnych otulaczy utrzymują ramiona dziecka przy klatce piersiowej lub z boku ciała. Dzięki temu nasz osesek będzie się czuł jak w łonie matki. Trzeba przy tym pamiętać, że taka konstrukcja dodatkowo zapewnia malcowi poczucie bliskości i bezpieczeństwa.

W czym pomaga?

W momencie, gdy dziecko wydostaje się na świat, ma styczność z niższą temperaturą. Poza tym doświadcza nowych zjawisk, takich jak światło i różnorakie dźwięki. Dodatkowo ma dookoła siebie sporo wolnej przestrzeni, w której może się nie odnaleźć, dlatego uzewnętrzni to płaczem. W ten sposób sygnalizuje rodzicom, że z jego punktu widzenia dzieje się coś nie tak. Dezorientacja w nowym otoczeniu będzie wzmagać płacz dziecka i powodować problemy z zaśnięciem. Właśnie w takich sytuacjach z pomocą nowo narodzonemu maleństwu przychodzi otulacz.

Jak długo stosować otulacz?

Przed owinięciem dziecka w otulacz trzeba je odpowiednio ubrać. Najlepiej nałożyć pieluszkę. Zanim jednak przystąpimy do tych działań, warto oseska nakarmić i przewinąć. Sam otulacz stosuje się do ukończenia trzeciego miesiąca życia. Po tym okresie dziecko ma już na tyle sił, że będzie sobie samodzielnie radzić z wszelkimi bodźcami zewnętrznymi. Od tego momentu nasz malec może cieszyć się pełną swobodą i eksploracją przestrzeni życiowej.

Zobacz na: LoveToDream.pl