Pojawienie się dziecka to spora rewolucja w życiu całej rodziny. Młodzi rodzice muszą skompletować całą wyprawkę. Co raz częściej w jej skład wchodzi nosidło dla niemowlaka. Dowiedz się jak kupować tego typu produkty i dlaczego warto zaopatrzyć się w nosidełko dla dziecka?

Nosidło dla niemowlaka – Na jaki model warto się zdecydować? 

Po pierwsze nosidło dla dziecka przeznaczone jest dla dzieci które już umieją samodzielnie siedzieć i trzymać główkę. Pozycja pionową nie może być wymuszona na siłę. Kolejna istotna kwestia, to twardość nosidła. Te zbyt sztywne mogą niekorzystnie wpływać na kręgosłup i biodra maluszka. Idealne powinno zapewniać dobre podparcie. Dziecko nie powinno nadmiernie przechylać się na boki.

Dlaczego warto zdecydować się na nosidełko dla dziecka? 

To świetnie rozwiązanie na krótki spacer. Nosidełko sprawdzi się w sytuacji, gdy nie chcemy brać że sobą wózka. Wybierając nisko mamy wolne ręce, a dziecko może obserwować świat z zupełnie innej perspektywy. Sprawdzi się także w sytuacjach, gdy użycie wózka jest bardzo kłopotliwe. Na przykład gdy chcemy wejść po schodach.

Warto jednak zaznaczyć, że nie każde nosidło jest bezpieczne dla zdrowia naszego dziecka. Dlatego wybierajmy produkty, które mają wszystkie niezbędne atesty. W razie wątpliwości warto zasięgnąć porady specjalisty, na przykład fizjoterapeuty. Dodatkowo dziecko nie powinno spędzać w nosidle zbyt wiele czasu. Zbyt częste i z długie używane nosidła może negatywnie wpłynąć na stawy i biodra dziecka. Dlatego w tym przypadku bardzo ważny jest zdrowy rozsądek.

Jak ubrać dziecko do nosidła?

Co oczywiste strój malucha musi być adekwatny do pogody. Jednak nosidło możemy traktować jak jedną warstwę odzieży. Wybierając stój dla dziecka powinniśmy postawić przede wszystkim na wygodę. Ubranko powinno być przewiewne, nie może krępować ruchów małego człowieka. Jest to szczególnie ważne zimą. Tak małe dzieci są szczególnie wrażliwe na temperaturę. A to dlatego, że ich  zdolność do termoregulacji jest jeszcze bardzo ograniczona.

Zimą najlepiej sprawdzi się stylizacja na „cebulkę”. W razie potrzeby będziemy mogli zdejmować i zakładać kolejne warstwy odzieży. Latem natomiast nie możemy dopuścić do przegrzania dziecka.