Kosz na pampersy rozwiązuje problem przechowywania zużytych pieluch wielorazowych. W sklepach można znaleźć kosze, które są czymś więcej niż zwykłe, tradycyjne pojemniki na pieluchy przeznaczone do prania. To produkty higieniczne, szczelne, wygodne w obsłudze, wykonane ze zdrowych materiałów oraz trwałe. Kosz na pieluchy może być nie tylko funkcjonalny, ale również estetycznie i ergonomicznie zaprojektowany. Jak działa taki kosz? Brudną pieluszkę wrzuca się do niego jedną ręką. To ważne, bo w przypadku mam malutkich dzieci zwykle obie ręce są zajęte.

Kosz na pampersy – chroni przed zapachami

Gdy pieluszka trafi do kosza, można zupełnie o niej zapomnieć – specjalny system ochrony przed zapachami i bakteriami sprawia, że kontakt z nią zostaje odcięty. Kosz zatem może stać w pokoju dziecięcym i nie trzeba się martwić o to, czy nie stanie się źródłem nieprzyjemnych woni lub zarazków. W nowoczesnym koszu na pampersy mieści się mniej więcej 25 pieluszek. Częste opróżnianie nie jest więc konieczne.

Co więcej wymiana pełnego worka odbywa się bez zbędnych wrażeń zapachowych – po prostu należy go wyjąć i zastąpić nowym. Do kosza pasują zwykłe worki na śmieci, co jest i wygodne i korzystne pod względem kosztów utrzymania urządzenia. Pojemnik jest ładny, pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Można go kupić w pastelowych kolorach, spójnych z kolorystyką wnętrz zaprojektowanych dla dzieci. Jest wykonany z materiałów przyjaznych zdrowiu i środowisku (nie ma w nim bisfenolu A).

Kosz na pieluchy wielorazowe – ułatwienie dla mam

Jeszcze do niedawna kosze na zużyte pieluchy tetrowe lub pampersy kojarzyły się z plastikowymi, niezbyt ładnymi kubełkami, które domownicy omijali szerokim łukiem. Zgromadzone w nich pieluszki domagały się albo prania, albo wyrzucenia. W każdym razie reagować należało szybko. W przeciwnym wypadku nieprzyjemny zapach rozchodził się po wszystkich pomieszczeniach.

Dzisiaj takiego problemu nie ma, a mamy mogą zająć się przede wszystkim spełnianiem potrzeb dzieci. Brudne pieluchy zaś wreszcie można spokojnie zostawić w szczelnym koszu, by czekały na swoją kolej.

Więcej szczegółów znajdziesz na KoszNaPieluchy.pl