Dobrze wyposażone biuro to gwarancja komfortu pracowników i gości firmy. Główne miejsce we wnętrzu zajmują meble firmowe, na przykład metalowe szafy biurowe witrynowe. Przeznaczone są do organizowania przestrzeni biurowej oraz stanowisk pracy pracowników. Za pomocą różnych elementów możesz dzielić przestrzeń. W tym artykule skupimy się na takim elemencie mebli biurowych jak szafki i półki. Czym są, czym się od siebie różnią i gdzie każdy rodzaj jest używany, przeczytaj materiał.

Metalowe szafy biurowe witrynowe – gdzie są używane?

Współcześni producenci oferują szafy do przechowywania i sortowania rzeczy o różnych wzorach i wzorach. W zależności od przeznaczenia i wykonywanych zadań szafy dzielą się na następujące typy:

  • Szafa na zawiasach z dwojgiem drzwi. Takie szafy są wykorzystywane w garderobie, recepcji i biurach do przechowywania rzeczy osobistych pracowników, odzieży wierzchniej i czapek. Szafy znane są również jako metalowe szafki z witryną. Posiadają półkę na czapki oraz metalowy drążek na wieszaki. Wzdłuż ścian umieszczona jest szafka z drzwiami. Weź pod uwagę przestrzeń wymaganą do otwarcia drzwi.
  • Szafy biurowe przesuwne. To świetna alternatywa dla szafek wahadłowych. Przeznaczone są również do przechowywania ubrań, butów, parasoli, toreb i innych akcesoriów. Układ drzwi pozwala zaoszczędzić miejsce. Szafy z takim układem drzwi mogą być przystosowane do przechowywania teczek meldunkowych i artykułów biurowych.
  • Stojak. Otwarta szafka z półkami i wnękami. Służy głównie do lokalizacji dokumentów, teczek, materiałów biurowych, rzeczy osobistych pracowników, a także sprzętu biurowego. Producenci oferują regały zamknięte i półzamknięte do użytku biurowego. Drzwi mogą być wykonane z płyty wiórowej lub szkła, jak w gablotach. Za szybą, na półkach, mogą znajdować się nagrody pracownicze, dyplomy, certyfikaty, karty nagród.
  • Szafka narożna. W biurze duże znaczenie ma prawidłowe wykorzystanie przestrzeni. Szafka narożna pozwala to zaoszczędzić. Może być częścią zestawu meblowego lub samodzielnym projektem.

Przeszklone i otwarte szafki narożne.

Szafki narożne mogą pomieścić małe ekspresy do kawy, ale w większości przypadków służą do przechowywania folderów i artykułów biurowych.