Dobry wózek spacerowy dla dziecka to gwarancja udanego spaceru. Dlatego warto wybrać taki model, który zapewni wygodę zarówno dziecku, jak i rodzicom. Dowiedz się na co zwracać uwagę i jaki model będzie dobrym wyborem jeśli interesuje nas wózek spacerowy lekki składany. Prezentujemy wózek TFK Dot 2.

Wózek TFK Dot 2 – Komfort użytkowania

Lekki wózek spacerowy przydaje się zarówno na co dzień, jak i podczas wyjazdów. Brak zbędnych elementów i lekki aluminiowy stelaż sprawiają, że płynnie się prowadzi. Do tego zwrotność zapewniają obrotowe przednie koła oraz tylne zawieszenie sprężynowe.

Niewątpliwym atutem wózka jest duża budka zapewnia ochronę przed słońcem i wiatrem, umożliwiająca spacer nawet w pochmurny dzień. Ponadto wpływ na komfortową jazdę dla dziecka ma rozkładane ergonomiczne oparcie, które umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji. Wózek został również wyposażony w regulowany podnóżek oraz przepuszczającą powietrze wkładkę pod głowę z regulacją wysokości. Dzięki tym rozwiązaniom nawet kilkugodzinny spacer może być przyjemnością.

wózek spacerowy lekki składany

Lekki wózek spacerowy – Bogate wyposażenie

Wózek spacerowy składany oferuje też możliwość zabierania ze sobą dodatkowych dziecięcych akcesoriów. Został bowiem wyposażony w duży kosz pod siedziskiem, do którego można włożyć najbardziej przydatne rzeczy: prowiant, pieluszki czy zabawki.

Jego zaletą jest również torba transportowa oraz haczyk przeznaczony do powieszenia drobnych elementów. Na wyposażenie składa się jeszcze mufka na ręce oraz praktyczny uchwyt na kubek. Ten ostatni element pozwala cieszyć się smakiem ulubionej kawy w czasie spaceru. Ponadto uniwersalny dzwonek i lampka LED, dzięki której możliwe są spacery o każdej porze.

Wózek spacerowy lekki składany – Bezpieczeństwo

Wózek spacerowy oferuje rozwiązania, które wpływają także na bezpieczeństwo użytkowania. To przede wszystkim specjalna blokada zapobiegająca kradzieży oraz obrotowe przednie koła z opcją blokady zapewniającej stabilność wózka.

To drugie rozwiązanie przydaje się szczególnie na nierównej powierzchni, takiej jak leśna ścieżka. Ponadto na uwagę zasługują 5-punktowe szelki bezpieczeństwa. Dzięki możliwości regulacji mogą być dostosowane do wymiarów dziecka. Sam wózek wytrzymuje obciążenie do 20 kg i można w nim zamontować foteliki samochodowe marki BeSafe, Cybex, Maxi-Cosi, Recaro i Kiddy.