Rodzice mają wiele do zrobienia, aby zapewnić dziecku wszystko, czego potrzebuje. Na przykład, ważne jest, aby zdecydować, jakie butelki do karmienia wybrać. Mleko matki jest najzdrowszym i najbardziej odżywczym pokarmem dla noworodka. Jednak nie zawsze i nie wszędzie matkom jest wygodnie karmić swoje dzieci piersią.

W takich sytuacjach bardzo wygodne jest korzystanie z laktatora i butelek do karmienia, które pozwalają na karmienie dziecka w miejscach publicznych. Butelki dla niemowląt można napełniać nie tylko mlekiem ekspresowym, ale także specjalną formułą, gdy mama musi wyjść z domu.

Butelka do karmienia antykolkowa – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów butelek do karmienia. Możesz je wybrać w zależności od wieku dziecka i tego, czym zamierzasz je karmić. Lepiej jest kupić kilka butelek na raz. Różnią się one pod kilkoma względami:

Materiał butelki

Szklane butelki są higieniczne, stosunkowo mocne i wytrzymują wielokrotną sterylizację, dlatego są odpowiednie dla pierwszych tygodni życia dziecka. Butelki plastikowe szybciej się zużywają, ale są lżejsze. Dziecko może je łatwiej trzymać, a Ty możesz je zabrać ze sobą w podróż.

Wygląd i rozmiar

Dzisiejsze butelki do karmienia dzieci są dostępne w szerokiej gamie kształtów i kolorów. Proste pojemniki są łatwiejsze do mycia, wytłaczane i ze stożkiem w środku dziecko może trzymać w rączkach. Jasna skala pomaga w przygotowaniu właściwej mieszanki w odpowiednich proporcjach, a szeroka szyjka ułatwia napełnianie i płukanie butelki.

Wielkość butelki jest zwykle podzielona na 2 wielkości; dla niemowląt 110-200 ml i dla starszych dzieci około 260 ml. Najlepiej, jeśli taka butelka zawiera o 50 procent więcej pokarmu niż dziecko zwykle zjada jednorazowo.

System antykolkowy

Ponieważ kolka jest bardzo nieprzyjemnym zjawiskiem, należy wybierać butelki ze specjalnym systemem wyrównywania ciśnienia, który zapobiega połykaniu powietrza przez dziecko w miarę zmniejszania się ilości pokarmu. W tym celu najlepiej sprawdza się system antykolkowy z rezerwuarem.

Mając na uwadze wszystkie te cechy, łatwo jest podjąć decyzję, którą butelka do karmienia antykolkowa, powinna być przeznaczona dla noworodka. Należy kupić kilka rodzajów na raz, ponieważ nadają się do różnych potraw. W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na jakość i bezpieczeństwo materiałów, szczelność butelki (jak mocno pasuje nakrętka) oraz łatwość użycia dla dziecka.