Jeżeli dbasz o swoją sylwetkę, prawdopodobnie starałeś się w pewnym okresie zwiększyć swoją masę mięśniową. Jest to bardzo istotna część treningów. Osoby o niskim poziomie tkanki tłuszczowej mogą wyglądać mało atrakcyjnie, ponieważ będą zbyt chude. Aby Sylwetka budziła podziw, mięśnie muszą być duże, pełne o ładnie zaokrąglonych brzuścach. Niestety budowanie masy mięśniowej nie jest łatwe. Jeżeli chcesz zbudować imponującą zbroję z mięśni, przeczytaj ten tekst.

Białko jest ważne, ale również przeceniane.

Na początku drogi z budowaniem sylwetki prawdopodobnie słyszałeś mnóstwo opinii, według których to białko odpowiada za muskulaturę. Jest w tym sporo prawdy, białko stanowi budulec. Nie oznacza to jednak, że dieta wysokobiałkowa pozwoli Ci na rozbudowanie imponującej sylwetki. Równie ważne w procesie budowania masy mięśniowej są węglowodany. Są one paliwem dzięki, któremu mogą odbywać się wszystkie procesy w naszym ciele.

Niski poziom węglowodanów w diecie może zaprzepaścić szansę na świetną sylwetkę. Jeżeli w Twojej diecie ich brakuje, rozważ stosowanie węglowodanów jako suplementu. Bez odpowiednio wysokiej dawki energii Twój organizm będzie się słabo regenerował po treningu. Możesz również odczuwać osłabienie podczas samego treningu.

Suplementy węglowodanowe – warto?

Podczas przejścia na budowanie masy wiele osób odczuwa ciągły przesyt. Być może Ty również tego doświadczyłeś. Dostarczenie dużej ilości kalorii związane jest ze zwiększeniem ilości spożywanego pokarmu. Jeżeli Twój żołądek nie jest dostatecznie rozciągnięty, może być to trudne. W takich sytuacjach idealnie sprawdzają się odżywki na masę.

W małej ilości pokarmu posiadają one bardzo wysoką ilość kalorii za sprawę wysokiej zawartości węglowodanów. Dzięki regularnemu stosowaniu tego rodzaju suplementów możesz podnieść komfort swojego treningu. Mięśnie będą rozwijały się szybciej, treningi będą łatwiejsze, a sylwetka będzie zmieniała się znacznie szybciej. Nie zapominaj jednak, że suplementacja węglowodanów oraz odżywek na masę stanowi wyłącznie dopełnienie diety, a nie jej zamiennik.

Zobacz na: https://strefamocy.pl/pl/14-weglowodany