Śmierć nie jest ostatecznością. Jest tylko chwilowym rozstaniem z bliską nam osobą, która przenosi się na tamten świat. Niedługo wszyscy połączymy się razem, aby móc na nowo cieszyć się swoją obecnością. Zanim to się stanie, każdy z nas przynajmniej raz w życiu będzie musiał zorganizować pochówek bliskiej sobie osoby. Warto zebrać garść przydatnych informacji na ten temat.

Przed pogrzebem

Człowiek jest tak mocno pogrążony w bólu, że sam nie jest pewny jak funkcjonuje, a tu na dodatek musi podjąć decyzję odnośnie pochówku. Ciężko podejmować takie decyzje, ale jest to koniecznością. W szczególności, jeżeli jest się najbliższą rodziną.

Obecnie do wyboru mamy dwa rodzaje pochówku – pogrzeb tradycyjny i kremacje. Pierwsza forma – znana jest już od dawien dawna. Chociaż nie można przyznać, że kremacje są nowością. Przecież nasi przodkowie, jeszcze na setki tysięcy lat przed przystąpieniem do wiary katolickiej, dokonywali spopielenia zwłok.

Dzisiaj formy pochówków mają jednak zupełnie inną formę, dlatego warto przed pogrzebem dowiedzieć się jak one dokładnie wyglądają. Dzięki temu uda nam się podjąć decyzję odnośnie organizacji pogrzebu.

Wizyta w krematorium Jasienica.

Współczesne zakłady pogrzebowe w swojej ofercie mają obydwa rodzaje pochówku, dając swoim klientom różne możliwości do wyboru. Aby się upewnić, że spopielenie zwłok jest dobrą formą lub żeby wyjaśnić wszystkie wątpliwości, można udać się do krematorium.

To tam zostaną wyjaśnione dokładne procedury związane z kremacją.  Żałobnicy będą mogli się osobiście przekonać jak to wygląda przed samym spopieleniem, kto bierze udział w takiej uroczystości i czy pogrzeb urządzany jest w ten sam dzień. Krematorium bardzo często ma własne kaplice, więc klienci mogą od razu na miejscu urządzać ceremonię pogrzebową skąd urna z prochami zostanie przewieziona na miejsce wiecznego spoczynku.

Rodziny wybierają albo rodzinne groby, które istnieją już od dawna lub też decydują się na umieszczenie prochów w kolumbariach, tworzonych obecnie na wielu cmentarzach w najróżniejszych miejscach w kraju. Kremacje są coraz częściej wybieraną formą pochówku.

Więcej o Krematorium Jasienica: http://sacrumzory.pl/krematorium-jasienica/