Czy jest w ogóle możliwa kontrola jakości w Chinach przed wysyłką towaru do Polski? Taki temat ostatnio cieszy się dużą popularnością wśród importerów na forach internetowych. Nic w tym dziwnego, gdyż każdy przecież stara się w maksymalny możliwy sposób dbać o bezpieczeństwo swoich interesów. Przeczytaj i dowiedz się więcej o czym warto pamiętać decydując się na sprowadzanie towaru z Chin. Jak zminimalizować ryzyko i uczynić import bezpiecznym i opłacalnym.

Kontrola jakości towaru

Jak się okazuje kontrola jakości w Chinach przed wysyłką jest możliwa i warto jest ją przeprowadzić. Tego typu usługi świadczą firmy, które posiadają swoje oddziały na całym świecie. Zatrudniają oni ludzi (specjalistów do spraw kontroli jakości), którzy na zlecenie klientów odpowiednio sprawdzają towar przed bezpośrednią wysyłką i tworzą stosowny raport z przebiegu tej kontroli. Jest to bardzo duże udogodnienie dla importerów, ponieważ dzięki temu mają pewność co do jakości i ilości zamówionego towaru.

Poniekąd zdarza się również tak, że towar, który miał zostać eksportowany od chińskiego kontrahenta do Polski nie spełnia wymogów jakie wcześniej zostały ustalone, co powoduje, że nie dochodzi do finalnej transakcji. Dzięki temu można uniknąć wielu niepotrzebnych sytuacji i kosztów.

Ile kosztuje sprowadzanie towaru z Chin

Jeżeli chodzi o koszty takich usług to dostępne są one na stronach internetowych firm, bądź też ustalane indywidualnie. Wszystko bowiem zależy od zakresu czynności jakie będzie musiał wykonać za nas pośrednik. Jeśli natomiast w grę w chodzi sama kontrola, to istotnym czynnikiem będzie jej zakres, czas jej trwania oraz rodzaj towaru jaki ma być podany do kontroli.

Jak twierdzą właściciele przedsiębiorstw zajmujących się tą tematyką to zainteresowanie jest bardzo duże i z roku na rok się zwiększa. Jest to spowodowane tym, że w Chinach w dalszym ciągu można trafić na nieuczciwych producentów, którzy oszukują kontrahentów i nie dotrzymują swoich umów. Poprzez to zaufanie chińskich przedsiębiorców zostało mocno naruszone i warto jest się dobrze upewnić przed podpisaniem umowy i zamówieniem towarów.

Kontrola jakości w Chinach przez doświadczoną firmę daje nam taką możliwość, tak więc warto z niej korzystać. Można też zlecić kompleksowe sprowadzanie towarów z Chin doświadczonym importerom i to chyba będzie najrozsądniejsze rozwiązanie.

Czy warto import z Chin zlecić zewnętrznej firmie?

Import z Chin do kraju unii europejskiej nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli zależy nam na większej partii towaru, sporo wartej, a tak naprawdę jesteśmy w tym temacie laikami.

Nie bardzo wiemy na czym polega odprawa celna, jak naliczyć podatek vat, czy wybrać transport morski, czy może transport lotniczy, czym jest agencja celna i ile trzeba zapłacić za przeprowadzenie odprawy celnej. Przy imporcie z Chin każdemu bez doświadczenia takich pytań przychodzi wiele. Możemy co prawda zasięgnąć informacji u źródła, w konkretnych instytucjach, jednak kto z nas wie gdzie zadzwonić, czy na jaki adres e mail napisać?

Jeśli nie chcemy importu z Chin realizować samodzielnie, bo nie czujemy się na siłach, nie mamy wiedzy lub zwyczajnie nam się nie chce – zawsze można import towarów zlecić profesjonalistom. Od kompleksowej realizacji zamówienia, przez transport i kontrolę jakości, po pomoc przy odprawie celnej.

Możliwości i rozwiązań jest wiele, a wszystko zależy od preferencji i oczekiwań konkretnego klienta. Jeśli chcemy zadbać o maksymalny poziom bezpieczeństwa to takie rozwiązanie jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli jednak chodzi nam tylko o oszczędności, to można się bawić w import samodzielnie.

Na pewno sporo się na uczymy i jeśli się wszystko uda będziemy mieć sporą satysfakcję.

Przeczytaj więcej na: https://izntrade.com/sprowadzanie-towaru-z-chin/