Kupując pościel dla dzieci warto również zwrócić uwagę na prześcieradło. Ma ono bardzo duże znaczenie dla wygody, jaką będzie odczuwało dziecko podczas przebywania w łóżeczku. Zwykle jednak rodzice bagatelizują ten wybór, pozostawiając go na ostatnią chwilę. Jest to jednak duży błąd.

Pościel dla dziecka – jak wybrać

Trzeba pamiętać, że niemowlaki większość czasu spędzają właśnie w łóżeczku. W związku z tym, znajdująca się w nim pościel do łóżeczka, musi być w pełni dostosowane do ich potrzeb. Dzięki temu maluszek będzie mógł odczuwać pełny komfort, bez najmniejszych problemów. Nie może zdarzyć się na przykład tak, że prześcieradło będzie zwijało się w łóżeczku, czy powodowało fałdy na powierzchni materaca.

Wszystkie te nierówności będą powodowały poważny dyskomfort dla malucha. Najlepszym prześcieradłem do łóżeczka jest prześcieradło z gumką. Można założyć je na materac. Dzięki temu nie będzie zwijało się, a stabilnie będzie trzymało się materaca. Dzięki temu w żadnym zakresie nie będzie niebezpieczne dla maluszka. Wybierając pościel dziecięca warto pamiętać, że takie prześcieradło zapewni ład i porządek w każdym łóżeczku.

Na pewno jeżeli tylko prześcieradło i pościel niemowlęca zostaną dopasowane do wymiarów łóżeczka, wszystko z nim będzie w jak najlepszym porządku. Zawsze należy dobierać prześcieradło do rozmiaru i rodzaju materaca. Wtedy prześcieradło zostanie właściwie dopasowane, a przecież o to właśnie chodzi, aby tak było.

pościel dla dziecka

Pościel dziecięca – materiał

Pościele dla niemowląt i dzieci starszych produkowane są z różnych materiałów. Najczęściej jest to bawełna, frotte lub jersey. Najlepiej w cieplejsze dni sprawdza się pościele do łóżeczka wykonane z bawełny. Materiał ma lekką strukturę, co powoduje, że ciało dziecka nie będzie się pociło i będzie mogło swobodnie oddychać.

Dzięki takiemu prześcieradełku i pościeli maluszek będzie mógł poczuć przyjemny chłód, który będzie wskazany latem oraz wiosną. Prześcieradła wykonane z bawełny są polecane dzieciom, ponieważ ich splot jest bardzo delikatny dla wrażliwej skóry. Pościele te nie powodują również uczuleń oraz nie podrażniają. Przy tym, takie prześcieradła nie będą się mechaciły.

Dzięki temu można będzie z nich korzystać przez dłuższy czas, bez żadnych problemów. Dobre w utrzymaniu są także pościele dziecięce i niemowlęce wykonane z frotte. Jest to tkanina z okrywą pętelkową. Tkanina wykonana z takiego materiału jest mocna, gładka i odpowiednio naprężona. Dzięki temu całe prześcieradło jest odpowiednio solidne, rozciągliwe, ciepłe i miłe w dotyku. Z takiego prześcieradła najlepiej korzystać w okresie jesienno-zimowym, gdy zależy nam na tym, aby maluszkowi było naprawdę ciepło w łóżeczku.

Dzięki temu prześcieradłu na pewno będzie. Pościele dla dzieci są wykonywane również jerseyu. Jest to materiał bardzo elastyczny, rozciągliwy. Takie prześcieradło, podobnie jak z frotte, najlepiej sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym. Jest ciepłe, delikatne i miłe w dotyku.