Problemy z uzębieniem

Nie da się ukryć, że obecnie problemy ze swoim uzębieniem możemy mieć naprawdę bardzo różne. Skoro tak warto zastanowić się nad tym, na co postawić, jeśli doskwiera nam bruksizm. Większość nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, czym jest taka choroba.

Weźmy tu więc pod uwagę, że przyczyną bruksizmu może być na przykład wada zgryzu. To jednak nie wszystko. Poza tym uwagę zwrócić trzeba tutaj również na predyspozycje genetyczne, braki zębowe, zakażenia pasożytnicze, zaburzenia lekowe i fobie czy wadliwe ukształtowanie powierzchni koron, mostów lub protez.

Jak leczyć bruksizm?

Zastanówmy się więc jak leczyć bruksizm. Leczenie w mieście Wrocław, jak i innych miastach w Polsce najczęściej jest przeprowadzane z wykorzystaniem tutaj specjalnej nakładki, która nakłada się na zęby górne. Dzięki niej nie trzemy nimi o zęby dolne, dzięki czemu nie dochodzi do ścierania zębów.

Artident.pl - bruksizm leczenie Wrocław

Nie tylko zęby mogą ucierpieć. Zauważmy, że w związku z tym problemem możemy mieć także bóle głowy, karku, kręgosłupa, przewlekłe stany zapalne czy rozchwianie zębów w szczęce i żuchwie. Wiemy więc, jak poważne skutki może nieść w sobie bruksizm.

Skuteczne leczenie


Leczenie we Wrocławiu
, choć dotyczy to oczywiście również i innych miast w Polsce należy więc rozpocząć jak najszybciej. Oczywiście udając się tutaj do stomatologa, który zrobi odpowiednie badania, przeprowadzi wywiad i postawi diagnozę.

Jeśli potwierdzi się, że to bruksizm przygotuje on również wspomnianą już nakładkę, która musi być dopasowana do zgryzu pacjenta. Jest to tutaj kluczowe. Wykonana musi być więc indywidualnie.